BASKETBALOVÉ NOVINKY
  1. Streetball 2024
  2. Zápas so Sencom.
  3. Turnaj v Seredi.
  4. Poďakovanie.
  5. Zrušený tréning 26.01.24
V sezóne 2013/2014 sme s tímom v kategórii “starší mini” skončili na 1.mieste v Západoslovenskom kraji a s tímom “mladší mini” sme po postupe na majstrovstvá Slovenska v Žiari nad Hronom skončili v konkurencií 6 najlepších tímov Slovenska po jedinej prehre s domácim tímom na 2.mieste.
Po skončení sezóny 2013/2014 sa Rick Brooks s názvom klubu Brooks Basketball Club presunul na pôsobenie do Interu Bratislava. Bol teda založený  nový klub s názvom BASKETBALOVÝ KLUB JUNIOR GALANTA, v ktorom ako tréner naďalej pôsobí Roman Popluhár. Do trénerského tímu sa v tom čase zapojil Oto Kosár. S elánom sme sa vrhli do tvrdého tréningu snažiac sa nadviazať na predchádzajúce úspechy. Naši odchovanci ďalej pôsobia v starších kategóriach klubov Interu BA či Lokomotívy Sereď.
Naše dvere sú stále otvorené pre každého, tak neváhaj a príď si vyskúšať, ako sa hrá basketbal.
O vznik basketbalového klubu pre deti sa v Galante postaral svetovo uznávaný americký basketbalový tréner Richard Lee Brooks v roku 2009. Od samého počiatku mu bol pri tréningoch nápomocný priateľ, hráč a nadšenec basketbalu Roman Popluhár, rodák z Galanty. Postupne sa klub čo do počtu detí rozrastal. Od sezóny 2011/2012 bola Galanta prihlásená do basketbalovej ligy Slovenskej basketbalovej asociácie.
Popri účinkovaní v lige SBA sme založili Mikroligu,  aby sme dali možnosť aj našim “menej skúseným” hráčom zažiť pocit súťaživosti a radosti z hry, spolupráce v tíme. V tejto lige sa nekladie dôraz na skóre, ale na pozitívne zážitky u detí, ich vývoj po fyzickej, mentálnej a emocionálnej stránke. O túto aktivitu prejavilo záujem niekoľko klubov z ďalších miest. V sezóne 2018/2019 účinkovalo v Mikrolige 14 tímov z rôznych basketbalových klubov.